Vijesti Sport Radnik potvrdio ulogu favorita i osvojio Kup Srpske

Radnik potvrdio ulogu favorita i osvojio Kup Srpske

0

Futsaleri Radnika iz Bijeljine osvojili su Kup Republike Srpske nakon trijumfa nad banjalučkim Borcem.

U srazu lidera Premijer lige BiH i prvaka Republike Srpske bolji su bili Semberci. Već nakon dva minuta igre, praktično iz prvih napada, Radnik dolazi do dva gola prednosti golovima Marinkovića. Banjalučani ne posustaju i preko Savića hvataju priključak pred kraj prvog dijela.

Radnik u nastavku pokazuje da je bolja ekipa i od 23. do 28. minuta golovima Pavlovića, Rakića i dvostrukog strijelca Arnautovića stiže do nenadoknadive prednosti. Na kraju, Mirković postavlja konačan rezultat susreta.

Prethodno je odigrano i juniorsko finale Kupa u kojem je KMF Jahorina sa Pala savladala KMF Doboj.

Domaćin ovogodišnje završnice turnira bila je Derventa.

Kup RS, finale: KMF Radnik MD Shop – KMF Borac 6:2 (2:1). Sportska dvorana u Derventi. Sudija Željko Dragojević.