Vijesti Sport Remi Tekstilca i Zvezde 09 na Gradskom stadionu

Remi Tekstilca i Zvezde 09 na Gradskom stadionu

0

Fudbaleri Tekstilca savladali su ekupu Zvjezde 09 u derbiju 25. kola Prve lige Republike Srpske.

Gosti su do prednosti stigli već u 5. minutu kada je Blagojević idealno uposlio Nikolića koji je zatresao mrežu Plisnića. Prednost Zvijezde je trajala svega 7 minuta. Naime, sudija Karić, nakon starta golmana Avramovića nad Perovićem, pokazao je na “bijelu” tačku, a siguran realizator bio je upravo ljevonogi napadač “krojača”. U 26. minuti potpuni preokret u korist Tekstilca donosi mladi Đekić, a iako je bilo još nekoliko izglednih situacija do kraja prvog dijela, poput atraktivnog pokušaja loba Perovića kojeg je zaustavio Avramović, rezultat se nije mijenjao.

I u nastavku ponovo prvi prijete gosti, ali udarac strijelca Nikolića u 50. minutu sa nekih petnaestak metara završio je tik pored Plisnićeve stative. Gosti su inicijativu u drugom poluvremenu kapitalizovali u 88. minutu kada je mrežu “krojača” pogodio Stjepanović.

U narednom kolu Tekstilac gostuje u Modriči.

Prva liga RS, 25. kolo: FK Tekstilac – FK Zvijezda 09 2:2 (2:1). Gradski stadion u Derventi. Sudija Karić Jovo.

FK Tekstilac: Plisnić, Marić (od 36. Ajković), Đekić, Đuričić (od 64. Duspara), Bubanja (od 84. Vugdalić), Perović, Reljić, Vidović, Dujaković, Čudić (od 84. Ćorić), Dubačkić. Trener Mile Lazarević.