Vijesti Sport RFL centar: Lužančani konačno slavili

RFL centar: Lužančani konačno slavili

0

Pobjednom nad Obudovcem fudbaleri Borca iz Bosanskih Lužana prekinuli su seriju od četiri poraza u nizu, te napravili prvi korak ka ostanku u Regionalnoj ligi.

Dva kola prije kraja Lužančani su pobjegli sa dna tabele u utakmici u kojoj uzbuđenja nije nedostajalo. Nakon prvog dijela gosti su imali prednosti, koju je u prvih sedam minuta nastavka poništio Pivaš pogocima sa bijele tačke.

Ipak, situaciju su “zakomplikovali” gosti izjednačenjem već u 58. minuti, da bi ipak stvar u svoje ruke preuzeo Miroslav Marinković i sa dva gola donio izuzetno važne bodove.

U narednom kolu Borac gostuje u Majevcu.

RFL centar, 23. kolo: FK Borac (BL) – FK Crvena zvijezda 4:2 (0:1). Sudija Stojan Blagojević.

FK Borac: Ćorić, Vaslić, Simić, Marinković G, Bardak (Marinković Z.), Savić (Davogić), Bašić, Pivaš, Trutina, Marinković M i Tadić (Marić).