Pobjednica prošlogodišnjeg Grand finala međunarodnog festivala „Ritam Evrope“ Ivana Simić gostovala je u emisiji „Početak dana“ na TV K3, gdje je najavila veliki spektakl koji će 22. maja biti održan u Derventi, ali i premijeru svoje prve autorske pjesme.
Zahvaljujući pobjedi Ivane Simić i njenog tima, Derventa je dobila priliku da bude domaćin ovogodišnjeg Grand finala festivala „Ritam Evrope“, koji će okupiti takmičare iz brojnih gradova regiona, ali i poznata imena sa evrovizijske scene.
– Sve je spremno za 22. maj. Polako se približavamo, ostali su još neki sitni detalji, ali nas čeka veliki spektakl. Mislim da će ljudi biti oduševljeni sadržajem i svim što pripremamo – rekla je Ivana.
Iako nije željela da otkriva previše detalja, istakla je da će scena i produkcija biti nešto što region do sada nije vidio.
– Hoću da ostane malo iznenađenje, ali smatram da Derventa i cijeli region nisu vidjeli ovako nešto do sada. Biće i mnogo noviteta, a dolaze nam i gosti koji su nastupali na Evroviziji, poput Ivana Boom Nikolić i Princ od Vranje – otkrila je Simićeva.

Poseban značaj ovogodišnje finale ima upravo za nju, jer će se veliki događaj održati u njenom gradu.
– Ovo mi je najposebniji prenos do sada, jer su to moji ljudi, moj grad i ljudi koji su od početka uz mene. Ponosna sam na sebe, svoj tim i cijeli „Ritam Evrope“. Ovo nije bio lagan put i mislim da smo došli do nivoa kada stvarno možemo reći da je ovo velika stvar i za mene i za Derventu – istakla je.
Tokom finalne večeri Ivana će publici predstaviti i svoju prvu pjesmu pod nazivom „Heart on Fire“, koja će premijerno biti izvedena upravo na sceni „Ritma Evrope“.
– Pjesma je na engleskom jeziku i evrovizijskog je tipa. Radila ju je produkcija White Oak iz SAD-a zajedno sa muzičkim producentom Nemanjom Antonićem. Mislim da ljudi nisu očekivali ovako nešto od mene i jedva čekam da je čuju – rekla je Ivana.
Spot i promotivni materijali za pjesmu snimani su na Kipru, gdje je boravila kao nagradu za pobjedu na prošlogodišnjem festivalu.
– Kipar je predivan i to putovanje ću pamtiti cijeli život. Snimili smo profesionalne kadrove i sve je ispalo svjetski – dodala je.
Osim muzičke karijere, Ivana je posvećena i studijama novinarstva, a publika će je tokom finalne večeri vidjeti i u ulozi voditelja programa.
– To je nešto u čemu sam se pronašla i mislim da nisam pogriješila što sam upisala novinarstvo. Na festivalu ću imati i posebnu voditeljsku ulogu – kazala je.
Istakla je i ogromnu podršku porodice, prijatelja, grada i organizatora festivala, naglasivši da bez toga njen uspjeh ne bi bio moguć.
Ulaz na finale „Ritma Evrope“ biće besplatan, a organizatori očekuju da će sportska dvorana u Derventi biti ispunjena do posljednjeg mjesta. Direktan prenos festivala emitovaće četiri nacionalne televizije, čime će Derventa postati centar regionalne muzičke scene.
Derventa Cafe/TV K3





