Vijesti Sport Rukomet: Bosna opravdala ulogu favorita

Rukomet: Bosna opravdala ulogu favorita

0

Lider rukometne Premijer lige BiH Bosna iz Visokog savladala je večeras ekipu Dervente koja je praktično siguran putnik u niži rang, zajedno sa Goraždem i Slavijom.

Derventa je samo jednom imala prednost protiv favorizovanog protivnika, i to na početku meča, da bi potom domaći uzvratili serijom od 4:0. Do kraja poluvremena došli su do 12 golova prednosti i praktično riješili pitanje pobjednika, ostavivši Derventu na jednocifrenom broju golova (21:9).

U nastavku su i domaći “povukli ručnu”, ali ipak njihova pobjeda nije došla u pitanje. Bolji od ostalih u redovima Dervente bili su Mišanović sa sedam i Smiljanić sa pet golova.

U narednom kolu Dervenćani dočekuju Slogu iz Gornjeg Vakufa.

RK Bosna Visoko – RK Derventa 39:24 (21:9). Dvorana: KSC Mladost Visoko. Sudije: Bilić/Dugandžić. Isključenja: Bosna 6 min, Derventa 6 min. Sedmerci: Bosna 3(3), Derventa 3(2).

RK Derventa: Škrga, Starčević, Mišanović 7, Oljača, Lukić, Smiljanić 5, Šmulja, Pejaković, Savić, Pejić, Milinković 2, Dragičević 1, Zemunović 4, Stanković 1, Ristić, Bilić 4. Trener: Nebojša Kljajić.