Vijesti Sport Rukomet: Derventa do prvog boda stigla u infarktnoj završnici – VIDEO

Rukomet: Derventa do prvog boda stigla u infarktnoj završnici – VIDEO

0

Nakon poraza na domaćem terenu od brčanske Lokomotive i pauze zbog odgađanja susreta protiv Borca, ekipa Dervente odigrala je neriješeno protiv Maglaja u 3. kolu Premijer lige BiH.

U prvih 30 minuta igre rivali su se smjenjivali u vođstvu. Nekoliko puta obje ekipe imale su i prednost od dva pogotka, ali je ipak prvo poluvrijeme završeno u egalu – 14:14.

Motivisani gosti u nastavak ulaze serijom od 3 gola, ali zahvaljujući pogocima Sibinčića, Pekića i dvostrukog strijelca Živanića, Derventa dolazi do minimalne prednosti – 18:17. U posljednjih šest minuta susreta Zemunović je tri puta donosio ključnu prednost (24:22;25:24; 26:24), ali sve to ipak nije bilo dovoljno za trijumf domaćih. Gosti su četiri sekunde prije kraja susreta iskoristili igrača više (isključen Pekić) i stigli do izjednačenja – 27:27.

Najefikasniji u redovima domaćina bio je Živanić sa osam pogodaka.

U narednom kolu Derventa putuje na megdan Konjuhu u Živinice.

Premijer liga BiH, 3. kolo: RK Derventa – RK Maglaj 27:27 (14:14). Sportska dvorana u Derventi. Gledalaca 200. RK Derventa: Starčević, D. Škrga, Milinković 5, Pekić 3, Zemunović 5, Mišanović 2, Živanić 8, R. Škrga, Lukić, Pejić, Sibinčić 3, Stanković 1, Dragičević. Trener Milorad Bjelošević.