Vijesti Sport Rukomet: Derventa ne staje, treći trijumf u nizu

Rukomet: Derventa ne staje, treći trijumf u nizu

0

Rukometaši Dervente slavili su u trećem kolu Prve lige Republike Srpske protiv banjalučke Mladosti i tako ostvarili maksimalni učinak nakon tri kola.

Derventi je pripao uvodni dio meča pa je tako već u 14. minutu domaća ekipa imala prednost od 10:3, ali se gosti u tim trenucima vraćaju u igru serijom od 3 uzastopna pogotka za samo dva minuta. Ipak, Derventa nakon prvih 30 minuta vodi rezultatom 19:12.

Gosti su početkom nastavka pokušali da priprijete domaćinu, ali sve što su uspjeli je da su sredinom drugog poluvremena stigli na 4 gola zaostatka (21:17), ali je Derventa mirno privela susret kraju.

Podršku mladim Dragičeviću sa 9 i Milinkoviću sa 7 pogodaka, priužio je i iskusni Zemunović sa osam.

Prvoplasirana Derventa u narednom kolu gostuje kod Kozare u Gradišci koja je zabilježila poraze u prva dva kola.

Prva liga RS, 3. kolo: RK Derventa – RK Mladost BL 28:23 (17:12). Sportska dvorana u Derventi. Sudije Anušić Ivan i Anušić Marko (Prijedor). Isključenja: Derventa 4, Mladost 2. Sedmerci: Derventa 6(3); Mladost 8(5).

RK Derventa: Ristić, Starčević D, Tolimir, Starčević A. Sibinčić, Dobrilović, Lukić 1, Zemunović 8, Milinković 7, Dragičević 9, Šmulja 1, Malešević, Savić, Vidaković, Škrga 2, Ćustić.