Vijesti Sport Rukomet: Derventa pobjedom otvorila novu sezonu

Rukomet: Derventa pobjedom otvorila novu sezonu

0

Rukometaši Dervente pobjedom na ORK „Borac“ iz Banjaluke otvorili su novu sezonu u kojoj se takmiče u Prvoj ligi Republike Srpske, prvi put nakon 8 premijerligaških sezona.

Derventa je od početka diktirala tempo pa je već nakon 12. minuta imala pet golova prednosti, a ta prednost uvećana je do isteka prvih 30 minuta igre. Odbrana je zadržala „Borčev“ drugi tim na samo šest golova, tako da je konačan rezultat prvog dijela glasio 13:6.

Serijom od 3:0 u periodu između 37. i 40. minuta nastavka gosti se približavaju ekipi Milorada Bjeloševića na samo tri gola zaostatka (17:14), ali to je bilo više-manje sve što su Banjalučani pokazali jer je domaća ekipa potom “stisnula gas” i u 52. minutu stekla je velikih 9 golova prednosti (25:16). Konačan rezultat glasio je 28:21.

Efikasniji od ostalih u redovima Dervente bio je Dragičević sa 9 pogodaka.

U narednom kolu Derventa gostuje u Srpcu.

Prva liga RS, 1. Kolo: RK „Derventa“ – ORK „Borac“ 28:21 (13:7). Sportska dvorana u Derventi. Sudije Marinko i Ivan Anušić. RK Derventa: Starčević (9 odbrana), Ristić (3 odbrane), Stanković, Jovičić, Sibinčić 1, Lukić 3, Zemunović 1, Milinković 3, Škrga 6, Dragičević 9, Tošić, Dobrilović, Šmulja 4, Savić, Nikolić, Tadić 1. Trener Milorad Bjelošević.