Vijesti Sport Rukomet: Derventa priredila iznenađenje u Mostaru

Rukomet: Derventa priredila iznenađenje u Mostaru

0

Nakon gotovo pet mjeseci i 15 odigranih kola otpisani rukometaši Dervente zabilježili su iznenađujuću pobjedu na gostovanju u Mostaru protiv ekipe Zrinjski.

Najveći dio prvog dijela susreta protekao je u izjednačenoj igri, ali su pri kraju poluvremena gosti došli do prednosti od dva gola (13:15), zahvaljujući pogotku Smiljanića.

Derventa je početkom nastavka uspijevala da stekne i 3 gola prednosti (14:17), ali su nakon prvih desetak minuta igre domaći stigli do izjendačenja (18:18). Narednih desetak minuta igrao se gol za gol, ali je Derventa u 50. minutu ponovo stekla dva gola prednosti (22:24). Ipak, vođstvo je bilo kratkog vijeka, jer je Zrinjski u zadnjih pet minuta ušao sa prednošću (27:26), ali su igrači Dervente uspjeli stići do izjednačenja, a potom i do minimalnog vođstva, nakon pogotka Oljače sa linije sedam metara. Zanimljivo je da u preostala dva i po minuta nijedna ekipa nije uspjela postići pogodak, iako su domaći u posljednjem napadu pogodili prečku, tako da je Derventa slavila.

Najefikasniji u redovima pobjedničke ekipe bio je Oljača sa 8 pogodaka, dok je 6 dodao Smiljanić.

U posljednjem kolu Derventa će se od svojih navijača i elitnog takmičenja oprostiti protiv Gračanice.

Premijer liga BiH, 25. kolo: RK Zrinjski – RK Derventa 28:29 (13:15). Dvorana: Bijeli brijeg. Sudije: Rača i Vrhovac. Sedmerci: Zrinjski 3/4; Derventa 5/6. Isključenja: Zrinjski 2, Derventa  6 minuta. RK Derventa: Ristić, Smiljanić 6, Lukić 2, Milinković, Dragičević 1, Škrga, Stanković 1, Starčević, Oljača 8, Šmulja, Savić, Pejić 3, Bilić 4, Mišanović 4. Trener Nebojša Kljajić.