Vijesti Sport Rukomet: Derventa savladala tuzlansku “Slobodu”

Rukomet: Derventa savladala tuzlansku “Slobodu”

0

U osmom kolu Premijer lige BiH rukometaši Dervente su, na svom terenu, savladali tuzlansku “Slobodu” rezultatom 31:29.

der vog

U prvom poluvremenu viđena je ravnopravna igra dva rivala u prilog čemu govori i rezultat od 13:13. Gosti, iako su do sada zabilježili samo dvije pobjede, pokazali su se u vrlo dobrom svjetlu, tako da je Derventa do trijumfa došla tek u nastavku. Najraspoloženiji u redovima našeg premijerligaša bio je Zekić sa 8 pogodaka, a dobru podršku je imao u Pekiću (6 golova), te Sibinčiću i Šarencu sa po pet golova. Kod gostiju bolji od ostalih bio je Karaula,koji je mrežu tresao 9 puta.

U narednom kolu naši rukometaši putuju u Gračanicu.

RK Derventa-RK Sloboda  31:29  (13:13)