Vijesti Sport Rukomet: Derventa slavila dvocifrenom razlikom

Rukomet: Derventa slavila dvocifrenom razlikom

0

Nakon pobjede nad ORK Borac iz Banjaluke, rukometaši Dervente slavili su na gostovanju u Srpcu kod istoimene ekipe rezultatom 19:30.

Derventa je bila u vođstvu tokom čitavog susreta. Odbrane su u uvodu meča bile prilično čvrste, pa je do sredine poluvremena postignuto tek 8 golova, ali je Derventa imala prednost od dva gola (3:5). Gosti su se ipak do kraja prvog poluvremena “odlijepili” na sigurnih šest golova  – 9:15.

Derventa ni u nastavku ništa nije prepustila slučaju pa je prednost konstantno rasla sve do konačnih 19:30. Drugim trijumfom u dva kola rukometaši Dervente, zajedno sa Bijeljinom, nalaze se na vrhu tabele.

U narednom kolu u Derventi gostuje banjalučka Mladost.

Prva liga RS, 2. kolo: RK Srbac – RK Derventa 19:30 (9:15). Sportska dvorana Srbac. RK Derventa: Ristić, Starčević, Tošić, Popović 1, Sibinčić 4, Lukić 4, Zemunović 5, Milinkoaivć 7, Škrga 2, Dragičević 5, Jovičić, Šmulja, Savić 2, Malešević, Mandić. Trener Milorad Bjelošević.