Vijesti Sport Rukomet: Derventa slavila u derbiju, peta pobjeda u nizu

Rukomet: Derventa slavila u derbiju, peta pobjeda u nizu

0

Rukometaši Dervente savladali su u derbiju 5. kola rukometaše Hercegovine iz Nevesinja.

Nakon “tvrdog” prvog dijela u kojem su gosti došli do minimalne prednosti (10:11), Dervenćani su zaigrali bolje, i nakon izjednačenja u 40. minutu (15:15), u narednih desetak minuta stižu do 4 gola prednosti (20:16). Šest minuta prije kraja gosti dolaze na samo dva gola zaostatka (24:22), ali raspoloženi Milinković (11 pogodaka) i Zemunović (9) donose svojoj ekipi pobjedu 27:25.

U narednom kolu Derventa gostuje u Bijeljini, kod ekipe sa kojom dijeli prvo mjesto tabele.

Prva liga RS, 5. kolo: RK Derventa – RK Hercegovina 27:22 (10:11). Sportska dorana u Derventi. Sudije: Miljević i Petrović. Sedmerca: Derventa 7(7), Hercegovina 4(3).

RK Derventa: Ristić, Popović, Sibinčić 2, Dobrilović, Lukić 1, Zemunović 9, Škrga 2, Milinković 11, Dragičević, Vidaković, Marić, Savić, Šmulja, Tadić, Starčević A 2, Starčević D. Trener Milorad Bjelošević.