Vijesti Sport Rukomet: Desetkovana Derventa pružila dobar otpor

Rukomet: Desetkovana Derventa pružila dobar otpor

0

Oslabljena ekipa Dervente poražena je na sinoćnjem gostovanju u Gračanici rezultatom 32:27.

Izostanak najboljeg strijelca Živanića, te važnih Zemunovića i Stankovića, pokušali su nadomjestiti Sibinčić i Pekić svojim ponajboljim partijama sezone (ukupno 17 golova), ali više od dobrog otpora tokom većeg dijela utakmice nisu mogli.

Polovinom prvog poluvremena domaći su došli do prednosti od 6 pogodaka (10:4), ali je ekipa Dervente do pauze uspjela stići do prihvatljivih minus 3 (14:11). Sve dok su imali snage rukometaši Dervente su držali priključak za protivnicima (19:18, 20:19), ali je Gračanica desetak minuta prije kraja došla do prednosti od 4 gola (25:21) i prelomila susret.

U zaostalom i posljednjem susretu jesenjem dijela prvenstva Derventa pred svojim navijačima dočekuje Zrinjski iz Mostara. Utakmica će biti odigrana u subotu, 22. decembra, u standardnom terminu od 19 časova.

Premijer liga BiH, 13. kolo: RK Gračanica – RK Derventa 32:27 (14:11). Dvorana Luke u Gračanici. Sudije Marinko i Ivan Anušić iz Prijedora. Isključenja: Gračanica 4, Derventa 8 minuta. RK Derventa: Škrga D, Starčević, Sibinčić 9, Lukić, Pejić 1, Pejaković, Denić 2, Pekić 8, Milinković 4, Dragičević, Stanković, Mišanović 2, Škrga R. 1. Trener Milorad Bjelošević.