Vijesti Sport Rukomet: Dobojlije ponovo uspješnije

Rukomet: Dobojlije ponovo uspješnije

0
Dragan Starčević/Foto: D. Božić

Nakon što su komšije izbacile rukometaše Dervente iz takmičenja u Kupu Srpske, ovog vikenda igrači dobojske Sloge bili su bolji i u okviru 22. kola Premijer lige BiH.

Pobjeda Sloge ni u jednom momentu nije dolazila u pitanje, a već na početku meča, sa 4 uzastopna gola, domaća ekipa dolazi do prednosti od 6:2. Serijom od tri gola Derventa je pet minuta prije kraja prvog dijela stigla na minus jedan (13:12), ali su na odmor Dobojlije otišle sa prednošću od 16:13.

U prvih desetak minuta nastavka Dervenćani su imali aktivan rezultat (22:20), ali nakon serije od pet uzastopnih golova u 53. minutu Sloga stiže do najveće prednosti na utakmici – 31:23. Na kraju, konačan rezultat je glasio 34:28.

I dok su u ekipi Sloge četiri igrača postigla po 6 golova i to Goran Ristović, Bojan Tulendić, Vladimir Stanković i Haso Ćosić, u redovima Dervente najučinkovitiji bio je Vanja Smiljanić sa 6, a po pet golova postigli su Danijel Pejić, Ivan Bilić i Branko Mišanović.

Posljednjeplasirana Derventa u narednom gostuje u Goraždu.

Premijer liga BiH, 22. kolo: RK Sloga – RK 34:28 (16:13). Dvorana Srednjoškolskog centra. Gledalaca: 200. Sudije: Obrenko Miljković (Bijeljina) i Duško Ristanić (Brčko). Sedmerci: Sloga Doboj 4 (4), Derventa 6 (5). Isključenja: Sloga Doboj 8, Derventa 6 minuta.  RK Derventa: Škrga (4 odbrane), Smiljanić 6, Lukić, Zemunović 4, Milinković 1, Dragičević, Nikola Ristić, Borislav Stanković, Pejaković, Dragan Starčević (2 odbrane), Oljača 2, Šmulja, Savić, Pejić 5, Bilić 5, Mišanović 5. Trener: Nebojša Kljajić.