Vijesti Sport Rukomet: Gračanica ubjedljiva u Derventi

Rukomet: Gračanica ubjedljiva u Derventi

0

Rukometaši Dervente poraženi su na otvaranju proljećnog dijela sezone od ekipe Gračanice sa uvjerljivih 21:34.

Četvrtoplasirana ekipa Premijer lige BiH vrlo sigurno je ušla u meč i preuzela inicijativu od samog početka susreta. Već u 10 minutu gosti su imali 6 oglova prednosti (1:7), da bi 5 minuta prije kraja prvog dijela Derventa tu prednost prepolovila (6:9), što je razbudilo uspavanog protivnika koji ipak uspijeva da poveća prednost do isteka prvog dijela – 8:13.

Kada je ekipa Gračanice na početku nastavka došla do tri vezana gola (8:16) bilo je jasno da se oslabljena Derventa neće moći izbjeći novi poraz. Na kraju, rezultat je glasio 21:34.

U narednom kolu, u subotu, u Derventi će gostovati Konjuh, takođe ekipa iz gornjeg dijela tabele.

Derventa nakon 16. odigranih kola i dalje ima samo jedan trijumf.

Premijer liga BiH, 16. kolo: RK Derventa – RK Gračanica 21:34 (8:13).