Vijesti Sport Rukomet: Izviđač ipak prejak za Derventu

Rukomet: Izviđač ipak prejak za Derventu

0

U šestom kolu Premijer lige BiH rukometaši Dervente dočekali su do sada neporaženu ekipu Izviđača iz Ljubuškog.

Epitet jedne od najjačih ekipa takmičenja, gosti su pokazali čvrstinom i disciplinovanošću naročito u uvodnom dijelu prvog poluvremena kada au ostvarili prednost od 4 gola (1:5). Ipak, Derventa se nije predavala, pa je u zadnjih desetak minuta uspjela da dođe i do izjednačenja (9:9) tri minute prije isteka prvih 30 minuta. Ipak, gosti uspijevaju ostvariti minimalnu prednost u veoma taktički zahtijevnom susretu (9:10).

Ekipa iz Ljubuškog bolje je ušla u nastavak i do sredine poluvremena dolazi do 6 golova prednosti (11:17). Dervenćani uspjevaju smanjiti prednost zahvaljujući nekoliko odbrana mladog Škrge, ali je na kraju Izviđač ostvario sigurnu pobjedu rezultatom 16:24.

U narednom kolu Derventu očekuje teško gostovanje u Visokom.

Premijer liga BiH: RK Derventa – RK Izviđač 16:24 (9:10)
RK Derventa: Starčević, D. Škrga, Draganić, Sibinčić, Šijaković, Lukić, Milinković, Zemunović, R. Škrga, Marković, Stojić, Ivanović, Stanković, Zekić, Martinović, Dragičević. Trener: Zoran Dokić.