Vijesti Sport Rukomet: Kakanj do boda protiv Dervente iz sedmerca u posljednjim sekundama meča

0

Nakon prvih bodova u prošlom kolu protiv ekipe Slavije, novi izazov za rukometaše bilo je gostovanje u Kaknju.

U prvom poluvremenu viđen je izjednačen susret dva rivala u kojem nijedna ekipa nije ostvarila značaju prednost. Nakon 10. minuta igre rezultat je bio 5:5, u 20. minutu prednost od jednog gola imala je ekipa Dervente (10:11), da bi po isteku prvih 30. minuta minimalnu prednost imala domaća ekipa (15:14).

I u nastavku je viđena itekako izjednačena borba u kojoj je tek u 50. minuti Derventa nakratko došla do dva gola prednosti (24:22). U zadnjih pet minuta naši rukometaši su ušli sa golom prednosti, iskusni Starčević je branio jedan, ali ne i sedmerac dosuđen u posljednjim sekundama, pa Kakanj dolazi do remija (26:26).

Nakon reprezentativne pauze, početkom novembra u Derventu stiže Izviđač, bivši učesnik SEHA lige.

Premijer liga BiH, 5. kolo: RK Kakanj – RK Derventa 26:26 (15:14)
RK Derventa: Starčević, Škrga D, Stojić, Ivanović, Lukić Zemunović, Sibinčić, Šijaković, Stanković, Milinković, Škrga R, Martinović, Draganić, Zekić, Dragičević, Marković.