Vijesti Sport Rukomet: Komšijama čitav plijen

Rukomet: Komšijama čitav plijen

0

Rukometaši Sloge slavili su u okviru devetog kola bh. šampionata u gostima protiv Dervente rezultatom 42:32. Blistala su oba Slogina krila Vladan Đurđević i Marko Perović koji su postigli više od pola golova svog tima.

Do 14. minuta igralo se gol za gol, da bi maksimalna prednost Dervenćana iznosila je tri gola 15:12 u 23. minutu. Tri minuta prije odlaska na odmor Sloga golovima Černova i Tulendića dolazi do izjednačenja 16:16. Nakon prvih pola sata igre na semaforu je stajao rezultat 18:18.

U nastavku na terenu je postojala samo Sloga, iz kontri su rešetali mrežu domaćih. Prednost je rasla iz minuta u minut. Na otvaranju drugog dijela serijom 7:0 imaju velikih šest golova viška 25:19. Igrali su nadahnuto i efiksno u napadu, koristeći svaku grešku domaćih igrača. Na kraju zaslužena ubjedljiva pobjeda Sloge izražena dvocifrenom razlikom 42:32.

Najefikasniji u pobjedničkom taboru bili su lijevo i desno krilo Marko Perović i Vladan Đurđević sa po 11 golova. Kod domaćih najefikasniji je bio Dobojlija Borislav Stanković sa 7, dok je još jedan dobojski igrač Aleksa Starčević postigao šest golova.

Premijer liga BiH, 9. kolo: RK Derventa – MRK Sloga 32:42 (18:18)

Dvorana: KSC Derventa. Bez publike. Sudije: Obrenko Miljković (Bijeljina) i Duško Ristanić (Brčko). Delegat: Arijana Vojić (Bihać). Sedmerci: Derventa 8(8), Sloga 1(1). Isključenja: Derventa 4, Sloga 10 minuta.

DERVENTA: Nikola Ristić, Dobrilović 4, Lukić 3, Milinković 1, Drinić, Borislav Stanković 7, Pejić 5, Savić, Aleksa Starčević 6(5), Šmulja, Grahovac 3, Dragan Starčević (6 odbrana), Dejan Stanković 3(3), Škrga. Trener: Stanislav Popović

SLOGA: Bogdanović (9 odbrana), Stojanović, Perović 11(1), Milan Đurđević, Maksimović, Tulendić 2, Vladan Đurđević 11, Vladimir Stanković 2, Bubić 4, Danilo Ristić, Knežević, Kajumov 5, Miličević, Černov 5, Mišanović 2, Bajović (5 odbrana). Trener: Mario Kelentrić