Vijesti Sport Rukomet: Novi korak Dervente ka nižem rangu

Rukomet: Novi korak Dervente ka nižem rangu

0

Rukometaši Maglaja ostvarili su pobjedu u okviru 16. kola Premijer lige BiH protiv Dervente rezultatom 32:24 (15:14).

Od samog starta utakmice domaći su imali prednost, ali je ekipa Milorada Bjeloševića uspjela da održi korak za rivalom u prvom dijelu utakmice. Domaći su u nastavku potpuno kontrolisali rezultat i svoju pobjedu nisu doveli u pitanje.

Najefikasniji u domaćoj ekipi bio je Haris Bašić sa šest golova, dok je kod gostiju bolji od ostalih sa osam golova bio Stevan Oljača.

Maglaj se ovom pobjedom uključio u borbu za doigravanje, dok je Derventa napravila još jedan korak ka ispadanju iz lige.

Premijer liga BiH, 16. kolo: RK Maglaj – RK Derventa 32:24 (15:14). Sportska dvorana u Maglaju. Sudije Dejanović i Marčetić. Sedmerci: Maglaj 4/5; Derventa 4/7. Isključenja: Maglaj 2 minuta, Derventa 4. RK Derventa: Ristić, Smiljanić, Bilić 2, Lukić, Zemunović 5, Milinković 2, Škrga, Dragičević, Stanković 1, Pejaković, Oljača 8, Šmulja, Starčević, Savić, Pejić, Mišanović.