Vijesti Sport Rukomet: Minimalan poraz Dervente

Rukomet: Minimalan poraz Dervente

0

Rukometaši Dervente poraženi su na gostovanju kod ekipe Prijedora rezultatom 29:28, zabilježivši tako drugi neuspijeh u sedam ovosezonskih susreta.

Iako je sredinom prvog poluvremena zaostatak našeg prvoligaša bio i sedam pogodaka (10:3), od tog trenutka Derventa pravi seriju od čak 3:11 i dolazi do minimalne prednosti na kraju prvog dijela.

Naši rukometaši i tokom većeg dijela nastavkua imaju prednost od 2-3 gola, tačnije sve do posljednja četiri minuta kada pri rezultatu 26:27 domaći prave niz od tri uzastopna gola i utakmicu privode u svoju korist – 29:28.

Najraspoloženiji u redovima Dervente bio je Milinković sa 11 golova, dok je šest pridodao Zemunović.

U zaostaloj utakmici 7. kola Prve lige Republike Srpske Derventa će u srijedu, od 19 časova, dočekati brčansko “Jedinstvo 2015”, a već u subotu će biti domaćini ekipi “Kotor Varoš”.

Trenutnu tabelu pronađite OVDJE.

Prva liga Republike Srpske, 8. kolo: RK Prijedor – RK Derventa 29:28 (13:14). RK Derventa: Ristić, Sibinčić 3, Dobrilović, Lukić, Zemunović 6, Škrga 4, Milinković 11, Dragičević 3, Starčević A, Starčević D, Šmulja 1, Tošić, Vidaković, Malešević, Savić. Trener Milorad Bjelošević.