Vijesti Sport Rukomet: Omladinke ŽRK Derventa osigurale nastup na završnici državnog takmičenja

0

Rukometašice ŽRK Derventa juče su na završnom turniru Prvenstva Republike Srpske za djevojčice rođene 2006. i mlađe održanom u Novom Gradu osvojile treće mjesto i plasirale se na završni turnir Bosne i Hercegovine.

Zajedno sa Dervenćankama, plasman su obezbijedile prvoplasirana ŽRK Knežpoljka i drugoplasirana Dubica.

Dubučanke su u polufinalnom susretu savladale upravo Derventu rezultatom 15:13, dok je Knežopoljka slavila nad vršnjakinjama iz ŽRK Doboj. U komšijskom derbiju Dervenćanke su savladale Dobojke sa ubjedlivih 24:5, dok je u finalu viđen izjednačen susret u kome je pobjednik bio poznat tek nakon izvođenja sedmeraca. Na kraju, Knežopoljka je slavila rezultatom 14:13.

U idealan tim turnira izabran je golman Dervente Umihana Pašanović.