Vijesti Sport Rukomet: Poraz Dervente u infarktnoj završnici!

Rukomet: Poraz Dervente u infarktnoj završnici!

0

Rukometaši Dervente ugostili su favorizovanu Vogošću u 16. kolu Premijer lige BiH.

U veoma borbenom prvom poluvremenu ekipe su se smjenjivale u minimalnom vođstvu sve do posljednjih desetak minuta. Prvu veću prednost domaćoj ekipi donose atraktivnim golovima Šijaković i Zekić (9:7) u 25. minuti, a zahvaljujući odbranama Starčevića ta prednost je zadržana i do isteka prvih 30 minuta – 10:8.

Ipak, gostima je u nastavku bilo potrebno samo 4 minute da dođu do izjednačenja (11:11), da bi sredinom poluvremena ostvarili dva gola prednosti (15:17). U infarktnoj završnici, trideset sekundi prije kraja utakmice, domaći igrač Alić nije realizovao sedmerac za izjednačenje, tako da je Vogošća došla do punog plijena 21:22.

U narednom kolu rukometaši gostuju u Istočnom Sarajevu, u još jednom važnom susretu u borbi za opstanak.

Premijer liga BiH, 16. kolo: RK Derventa – RK Vogošća 21:22 (10:8)