Vijesti Sport Rukomet: Poraz Dervente u Zavidovićima

Rukomet: Poraz Dervente u Zavidovićima

0

Rukometaši RK Krivaje, ostvarili su još jednu vrlo važnu pobjedu u borbi za opstanak. Izabranici Jasmina Mrkonje, pred popunjenom Gradskom dvoranom, savladali su rukometaše iz Dervente, koji su u Zavidoviće došli po puni plijen ohrabrljeni skorašnjim osvajanjem Kupa RS.

Krivaja je dobro otvorila susret i na samom startu osigurala prednost od 3:0, ali je Derventa ipak  došla do izjednačenja (7:7). Ipak, domaći rukometaši prave seriju od 7:1 i na poluvrijeme odlaze s prednošću 14:8. U tim trenucima istakao se golman domaćina Riad Polić, koji je svojim odbranama u mnogome pomogao svojoj ekipi.

U nastavku se igralo gol za gol, a Krivaja je uz efikasnu igru u napadu i snažnu odbranu stigla do pobjede konačnim rezultatom 27:21. U redovim Krivaje, najefikasniji je bio Stefan Damjanović sa 5 golova, koliko su postigli Marković i Božić u redovima Dervente.

U narednom kolu Derventa će dočekati Krajinu iz Cazina.

Premijer liga BiH: RK Krivaja – RK Derventa 27:21 (14:8)

RK Krivaja: Selimbegović, Karanović, Ljutić 3, Avdić 1, Damajnović 5, Grujić 3, Mehić 2, Alić 1, Huskić 1, Jaškić 4, Muhić, Faljić, Pupovac, Polić, Salkić 4, Klis 3.

RK Derventa: Starčević, Stojić, Škrga, Ivanović 4, Marković 5, Sibinčić 1, Lukić, Božić 5, Stanković, Zekić 3, Milinković, Zemunović 3, Pejić, Nožica, Lazić, Šijaković.