Vijesti Sport Rukomet: Poraz u Kupu BiH koji “ne boli”, narednog vikenda važan premijerligaški...

Rukomet: Poraz u Kupu BiH koji “ne boli”, narednog vikenda važan premijerligaški susret

0

Rukometaši Bosne sinoć su u Sportskoj dvorani savladali Derventu rezultatom 34:24 u okviru prve utakmice 1/8 finala Kupa Bosne i Hercegovine.

Utakmica je otvorena promašajima sa obje strane, tako da se na prvi gol ekipa koje su se sastale po drugi put u 10 dana čekalo sve do 5. minute, kada su domaći igrači pogodili za 1:0. Trener Dervente Milorad Bjelošević, kao i trener gostiju, odlučili su dati priliku većem broju igrača, a na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 13:11 za goste.

U drugom poluvremenu Bosna je nastavila jačim tempom, što je na kraju rezultovalo ubjedljivim trijumfom.

Najefikasniji uredovima Dervente bili su Mišanović, Denić i Radovan Škrga sa po 4 gola, po tri su postigli Živanić i Pejić, po dva Nikić i Dragiević, a po jedan Pekić i Stanković.

Revanš utakmica će se odigrati naredne sedmice, dok Derventa u subotnjem standardnom terminu dočekuje Goražde u veoma važnom premijerligaškom susretu.