Vijesti Sport Rukomet: Slavlje Dervente na otvaranju proljećnog dijela sezone – VIDEO

Rukomet: Slavlje Dervente na otvaranju proljećnog dijela sezone – VIDEO

0

U prvoj utakmici proljećnog dijela Prve lige Republike Srpske rukometaši Dervente slavili su na gostovanju kod ekipe ORK Borac u Banjaluci.

Derventa je bolje otvorila susret i u prvih desetak minuta u dva navrata ostvarila je prednost od dva pogotka (1:3; 3:5), ali su domaći igrači sredinom prvog dijela uhvatili priključak i stigli do izjednačenja (5:5). Gostujući rukometaši u posljednjih pet minuta ulaze sa pet golova prednosti (11:16; 12:17), ali je konačan rezultat prvog dijela bio podnošlivih “minus” 3 (16:19).

Domaća ekipa bolje otvara drugo poluvrijeme i u 37. minutu prvi put na meču dolazi do minimalne prednosti 22:21. Sve do 50. minuta igrao se gol za gol, da bi jesenji prvak tada “dodao gas” i stigao do prednosti od 4 pogotka (26:30). To vođstvo zadržao do samog kraja – 31:35.

U narednom kolu Derventa dočekuje RK Srbac.