Vijesti Sport Rukomet: Važan trijumf Dervente u Goraždu

Rukomet: Važan trijumf Dervente u Goraždu

0
Ilustracija

Rukometaši Dervente večeras su gostovali u Goraždu, gdje su snage odmjerili sa istoimenom ekipom, u okviru 23. kola Premije lige BiH. S obzirom da poslije ove utakmice Derventa dočekuje Vogošću, zatim gostuje Bosni i ugošćava Borac, susret protiv Goražda bio je veoma značajan u nastavku borbe za doigravanje.

Rezultatski neopterećeno Goražde prikazalo je dobro izdanje u prvom dijelu susreta, što je na kraju poluvremena značilo dva gola prednosti za domaćine (14:12). Ipak, Derventa u nastavku igra puno bolje i preokreće rezultat u svoju korist – 22:25.

Najefikasniji u redovima Dervente bio je Zemunović sa 6 golova, te Šijaković sa 5, dok su dobru partiju pružili Božić i mladi Milinković sa po četiri.

Premijer liga BiH, 23. kolo: RK Goražde – RK Derventa 22:25 (14:12)
RK Derventa: Starčević, Stojić, Škrga, Ivanović 1, Marković 2, Sibinčić, Lukić, Božić 4, Stanković 2, Zekić 1, Milinković 4, Zemunović 6, Pejić, Nožica, Lazić, Šijaković 5.Derventa Cafe