Vijesti Sport Rukometaši Prijedora savladali Derventu

Rukometaši Prijedora savladali Derventu

0

„Srpski derbi“ u okviru drugog kola prvenstva Premijer lige BiH za rukometaše u gradu na Sani pripao je ekipi Prijedora, koja je savladala Derventu sa 24:20(10:9).

Rukometasi Prijedora savladali Derventu

Imali su izabranici trenera Bojana Unčanina u prvom poluvremenu prednost od četiri gola (8:4 u 17. minuti), ali nešto slabijom završnicom akcija dozvolili su rivalu da u 29. minuti stigne do izjednačenja. Ipak, pogotkom najefikasnijeg igrača susreta Dejana Unčanina odlaze na odmor sa minimalnim vođstvom.

Drugi dio utakmice počeo je u znaku momaka Zorana Dokića (10:12 u 35.minuti), a parirali su domaćinu sve do 46.minute kada je bilo 14:14.

Ipak, motivisani Prijedorčani u finišu su slomili otpor gostiju, koji su ostavili solidan utisak, a kada su u 54.minutu poveli sa 21:16 pitanje pobjednika bilo je praktično riješeno.

Prijedor – Derventa 24:20(10:9)

Prijedor, Dvorana „Mladost“
Gledalaca: 200
Sudije: Obrenko Miljković (Bijeljina) i Duško Ristanić (Brčko)
Sedmerci: Prijedor 5(2), Derventa 1(0)
Isključenja: Prijedor 6 minuta, Derventa 8 minuta.

PRIJEDOR:
Beširović, Vejnović, D.Unčanin 7, Miljuš, Popović 3, A.Bojić 2, Kaurin 4, Daničić 2, Mirković, Čutura-11 odbrana + 1 sedmerac, Kragulj, Blagojević 1, Janković, Savić 1, Gavrić 3, Radaković 1. Trener: Bojan Unčanin

DERVENTA:
N.Bojić, Živanić 3, V.Zekić 1, Sibinčić 2, Komnenović, Lukić 1, Đurđević 4, Ćustić, N.Zekić, Mišanović, Ninković, Marčeta 5, Starčević-8 odbrana + 3 sedmerca, Stanković 4, Pekić. Trener: Zoran Dokić