Vijesti Sport Rukometaši u Gradišci ostvarili četvrti trijumf u nizu

Rukometaši u Gradišci ostvarili četvrti trijumf u nizu

0

Rukometaši Dervente ostvarili su u Gradišci četvrti trijumf u nizu i na taj način bar privremeno su zasjeli na vrh tabele.

Domaća ekipa imala je kratkotrajnu prednost tek u uvodnim minutama meča (1:0; 2:1), da bi potom rukometaši Dervente rezultat preokrenuli u svoju korist (2:5). “Tvrdi” domaćini se nikako nisu predavali i konstantno su dostizali zaostatak, ali se Derventa ponovo uspijeva “odlijepiti” na četiri gola prednosti u posljednjoj trećini prvog poluvremena (9:13; 10:14). Kozara ponovo dolazi na samo jedan gol zaostatka, ali gostujuća ekipa ponovo pravi seriju golova i na odmor odlazi rezultatom 16:19.

Ekipa iz Gradiške nakon desetak minuta igre u nastavku uspjeva da dođe do egala (22:22), ali više od toga nisu mogli. Ekipa Miška Bjeloševića u posljednjem dijelu susreta ponovo stiže do prepoznatljivog ritma i uspjeva prelomiti susret u svoju za konačnih 6 golova “viška” – 28:34.

U posljednjem jesenjem kolu naši rukometaši dočekuju Glasinac iz Sokoca.

Prva liga RS, 11. kolo: ORK Kozara – RK Derventa 28:34 (16:16).