Vijesti Sport Šahisti osvojili četvrto mjesto u ovogodišnjem izdanju Kupa Srpske

Šahisti osvojili četvrto mjesto u ovogodišnjem izdanju Kupa Srpske

0

Nakon pobjeda nad ekipom Gacka i Balkana iz Banjaluke, te poraza od Brčkog i Srpca, šahisti Dervente su i u preostala dva meča ostvarili polovičan uspjeh, tako da su na kraju zauzeli četvrto mjesto na završnici Kupa Republike Srpske održanoj u bijeljinskoj “Banji Dvorovi”.

Drugog dana turnira oni su pobjedili ekipu Gorski iz Rogatice rezultatom 3-1, dok je pretrpljen poraz identičnim rezultatom od ekipe Bratunca. Inače, pobjednik 26. izdanja Kupa je ekipa Srbac.

Nakon završenog takmičenja u Kupu, odigrano je Pojedinačno prvenstvo Republike Srpske za igrače sa maksimalnim rejtingom od 2200 poena.

Prvenstvo je okupilo 62 takmičara, a igralo se u 9 kola. Od derventskih šahista najuspješniji je bio Dragan Kokanović ostvarivši plasman na 18. mjesto, dok je sa istim brojem poena Duško Miličić osvojio 23, a i Nesim Ahmić 27. mjesto. Bogan Đujić je osvojio 4, a Bogdan Čečavac 3 poena, saopšteno je iz ŠK Derventa.