Vijesti Sport Sezona 17/18: Tekstilac Kort odigrao prvi pripremni susret

Sezona 17/18: Tekstilac Kort odigrao prvi pripremni susret

0

Čini se da je Tekstilac Kort na pravom putu da popravi neatraktivne igre iz prethodne polusezone i da ponovo bude ponos navijača.

Uprkos porazu u prvoj pripremnoj utakmici od HNK Orašja, “krojači” su ostavili dobar utisak, a posebno se to odnosi na novopridošlog Milakovića. Iako treniraju tek desetak dana pod vodstvom trenera Stojića, već se osjetio napredak u igri.
Pogotkom Milakovića iz penala Tekstilac je došao do izjednačenja nakon prvih 45 minuta (1:1), poslije prekršaja nad Brkovićem.

Domaće Orašje ponovo dolazi u vodstvo u nastavku, ali nakon prodora Susakovića, odbijenu loptu lijepim udarcem ponovo u mrežu posprema Milaković.

Ipak, Orašje koristi ulazak mladih rezervista Tekstilca i dolazi do pobjede (3:2).

HNK Orašje – FK Tekstilac Kort 3:2 (1:1)
FK Tekstilac Kort: Plisnić, Ćorić, Jolović, Kovač, Marić, Komlenović, Đurićić, Zarić, Milaković, Brković, Duspara.