Vijesti Sport Slavlje Tekstilca na kraju jesenjeg dijela šampionata

Slavlje Tekstilca na kraju jesenjeg dijela šampionata

0

Fudbaleri Tekstilca savladali su u posljednjem kolu jesenjeg dijela šampionata ekipu Podrinja rezultatom 3:1 i tako na najbolji mogući način završili jesenju polusezonu.

Krojači su imali blagu inicijativu na početku susreta, a prvu veću priliku malobrojna publika vidjela je u trećem minutu kada je Čudić u kaznenom prostoru gostiju prihvatio Janjuševićevu loptu ubačenu sa desne strane i proigrao Ajkovića, ali je lijevi bek Tekstilca šutirao pokraj gola iz dobre pozicije.

U drugoj polovini poluvremena gosti “dolaze do zraka”, a prvu dobru priliku, nakon greške Ivanovića, ne koristi gostujući igrač Stojanović čiji udarac odlazi pokraj gola Simića. Ipak, drugu veliku smušenost gosti nisu propustili kazniti, pa je loptu u mrežu “krojača” poslao Erić nakon udarca iz ugla. Najbolju priliku prvog dijela imao je Tekstilac, ali je idealan centaršut Galešića propustio poslati u mrežu Perić, kojeg lopta ove polusezone nikako ne sluša.

U nastavku “krojači” kreću angažovanije, a prvu prijetnju uputio je iskusni Galešić udarcem sa distance. Ipak, bio je to uvod u preokret čiji je glavni akter štoper Tekstilca Ivanović. Prvo je u 51. minutu nadvisio defanzivce Podrinja i postigao gol glavom nakon udarca iz ugla, da bi u 59. majstorskim udarcem lijevom nogom sa nekih dvadesetak metara zatresao mrežu Ilića za potpuni preokret. Šlag na tortu bila je polukontra debitanata i izdanaka omladinskog pogona asistenta Bašića i strijelca Lejića nakon koje je postavljen konačan rezultat.

Bez obzira na ova važna tri boda derventski prvoligaš ne može biti zadovoljan ostvarenim rezultatima ove jeseni.

Prva liga RS, 15. kolo: FK Tekstilac – FK Podrinje 3:1 (0:1). Gradski stadion. Sudija Nemanja Šestić. Gledalaca 50.

FK Tekstilac: Simić, Janjušević, Ajković, Ivanović, Jolović, Hamzić, Đuričić (od 76. Ignjić), Živanović (od 84. Torlaković), Galešić (od 84. Lejić), Čudić, Perić (od 61. Bašić). Trener Dario Purić.