Vijesti Sport Sloboda savladala Tekstilac i nastavila borbu za titulu

Sloboda savladala Tekstilac i nastavila borbu za titulu

0

Fudbaleri Tekstilca poraženi su na gostovanju u Novom Gradu od ekipe Slobode, jednog od pretendenata za plasman u Premijer ligu BiH.

U prvom dijelu ove ekipe nisu pokazale puno, ali uprkos tome domaća ekipa stigla je do prednosti nakon prekida u 28. minutu. Odlično je centrirao Bogučanin a najviši u skoku bio je Nuhanović.

“Krojači” su u nastavku pokušali nadoknaditi zaostatak a naročito su opasni bili Brković i Bašić. Ipak, domaći su uspješno osujetili nekoliko opasnih situacija pred golom Trake, a iz kontra-napada stigli su da dođu do ubjedljivog trijumfa jer su u posljednih pet minuta susreta na asistencije Alvareza mrežu Simića pogađali Smajo i Kovačević.

U narednom kolu, već u srijedu, Tekstilac na domaćem terenu dočekuje Zvijezdu 09, još jednu odličnu ekipu.

Prva liga RS, 24. kolo: FK Sloboda – FK Tekstilac 2:0 (1:0). Stadion “Mlakve” u Novom Gradu. Sudija Danijel Perić.

FK Tekstilac: Simić, Marić, Jolović, Kušljić, Ćorić, Đuričić, Prljeta, Perić, Brković, Kojić, Bašić. Trener Dario Purić.