Vijesti Sport Slobodi tri boda

Slobodi tri boda

0

Ekipa Slobode iz Novog Grada slavladala je domaći Tekstilac na Gradskom stadionu u devetom prvenstvenom kolu rezultatom 2:0.

U prvom dijelu nije viđeno puno uzbuđenja, ali su oba rivala uspjela su zatresti okvir gola. Gostima je to pošlo za nogom na početku susreta poslije udarca iz ugla, dok je sredinom poluvremena snažno šutirao iskosa lijevi bek Vuković, ali se ispriječila stativa.

Tekstilac bolje ulazi u nastavak susreta. Prvo je Reljićev pokušaj direktno iz kornera teškom mukom izbacio gostujući golman Trako, da bi u nastavku akcije Dujaković sa distance opasno zaprijetio, ali bez promjene rezultata. U 55. minutu dobru akciju odigrali su Perić i Galešić, ali udarac usamljenog Reljića sa ivice kaznenog prostora ponovo brani raspoloženi Trako. Desetak minuta kasnije derventskog prvoligaša stiže kazna nakon lijepog udarca Nuhanovića sa distance, da bi pred kraj susreta brzu akciju gostiju nakon greške u predaju “krojača” pogotkom završio Samardžić za konačan rezultat.

U narednom kolu “krojači” gostuju kod Zvijezde 09.

Prva liga RS, 9. kolo: FK Tekstilac – FK Budućnost NG 0:2 (0:0). Gradski stadion u Derventi.

FK Tekstilac: Simić, Dujaković, Vuković, Torlaković, Ćorić, Reljić, Živanović (od 75. Duričić), Galešić (od 89. Hamzić), Duspara (od 64. Brković), Janjušević, Perić. Trener Dario Purić.