Rukomet
Rukometaši Dervente u prošlom kolu savladali su vodeću ekipu Vogošće i tako ostvarili petu pobjedu u nizu, učvrstivši visoku treću poziciju na tabeli Premijer lige BiH. Pred rukometašima su dvije važne utakmice do kraja polusezone, prva protiv sarajevske Bosne, na svom terenu i druga protiv banjalučkog Borca u narednom kolu.
Utakmica protiv Bosne odigraće se u subotu (10. decembra), od 19 časova u Sportskoj dvorani.
Odbojka
Put do drugog trijumfa derventske odbojkašice će tražiti u Višegradu, u susretu sa domaćom Drinom HE. Utakmica između ovih rivala, ujedno i posljednja ove polusezone, odigraće se u subotu od 18 časova.
Futsal, košarka…
KMF Derventa će u okviru 5. kola Druge futsal lige RS (Grupa 1) snage odmjeriti sa komšijama u Brodu, u subotu (10.12.) od 20 časova. Pored toga, svakako treba naglasiti da u nedjelju počinje 11. izdanje Derventa nektar futsal 2016, od 17 časova. Košarkaši će u 4. kolu Druge košarkaške lige dočekati KK Ugljevik, a utakmica je na rasporedu u subotu od 15.15 časova u Sportskoj dvorani.
Derventa Nektar futsal: Raspored za nedjelju (11.12.)
Grupe K i M – seniori
17,00:DM MONTAŽA * NIGHT CLUB AQUA-REMONT ZANAT
17,35: METALOS KREŠEVO-LOCO NAMJEŠTAJ
18,10: KATIĆ USORA – Futsal Club DOBOROVCI
18,45: BAJA SHOES – CAFFE GARINCHA
19,20: REMONT ZANAT D. ISTOK – LOCO NAMJEŠTAJ
19,55: DM MONTAŽA -METALOS KREŠEVO
20,30: BAJA SHOES -KATIĆ USORA
21,05: Futsal Club DOBOROVCI – CAFFE GARINCHA
21,40: DM MONTAŽA – LOCO NAMJEŠTAJ
22,15: REMONT ZANAT D. ISTOK – METALOS KREŠEVO
22,45: BAJA SHOES – Futsal Club DOBOROVCI
23,15: KATIĆ USORA – CAFFE GARINCHA
Raspored u kategoriji žena
09,00: MODRIČA – BORAC JELAH=
09,25: ČELIK DOBOJ – str SVRATI BROD=
09,50: SLOGA PETROVO- FORTUNA ŽIVINICE=
10,15: ŽNK VIKTORIJA-ŽFK BANJA LUKA=
10,40: BORAC JELAH- MLADOST NOVI GRAD=
11,05: GRADINA SREBRENIK – str SVRATI=
11,30: LOKOMOTIVA BRČKO-FORTUNA ŽIVINICE=
11,55: ŽNK VIKTORIJA-SLOBODA TUZLA=
12,20: MODRIČA – MLADOST NOVI GRAD=
12,45:GRADINA SREBRENIK – ČELIK DOBOJ=
13,10:LOKOMOTIVA BRČKO – SLOGA PETROVO=
13,35:BANJA LUKA – SLOBODA TUZLA=
13,50:D1-C2
14,15: B1-A2
14,40: C1-D2
15,05:A1-B2
15,30:POLUFINALE II – IV
15,55:POLUFINALE I -III
Derventa Cafe