Vijesti Sport Stajić matirao Zvorničane

Stajić matirao Zvorničane

0

Fudbaleri Tekstilca savladali su zvorničku Drinu na Gradskom stadionu i tako stigli do pete pozicije na tabeli Prve lige Republike Srpske.

“Plavi” su prvi priprijetili nakon lijepog centaršuta Čudića i dobrog skoka Perovića, ali su gosti prvi stigli do prednosti kada je u 20. minutu napadač Jovanović preciznim udarcem glavom savladao Miloševića. U 34. minutu Tekstilac je mogao do izjednačenja, Čudić je pobjegao odbrani Drine, ali je njegov udarac sa distance pokušao pored stative. Ipak, pred kraj prvog dijela “hercegovačka veza” donijela je izjednačenje. Nakon pauze zbog povrede u prošlom kolu u Modriči, rastrčani Perović odlično je uposlio Stajića koji glavom pogađa mrežu Drine.

Već na početku drugog dijela Stajić svojim drugim golom, na asistenciju Dujakovića, postavlja konačan rezultat susreta i donosi trijumf derventskom prvoligašu. Dujaković je do kraja susreta mogao i da poveća prednost Tekstilca, ali u 67. minutu i sudijskoj nadoknadi nije reagovao na pravi način u izglednim situacijama.

U narednom kolu “krojači” gostuju u Istočnom Sarajevu.

Prva liga RS, 27. kolo: FK Tekstilac – FK Drina 2:1 (1:1). Gradski stadion u Derventi. Sudija: Aleksandar Jevtić.

FK Tekstilac: Milošević, Đekić, Vidović, Jolović, Ajković, Reljić, Bubanja, Stajić (od 83. Ćorić), Čudić, Dujaković, Perović (od 83. Duspara). Trener Mile Lazarević.