Vijesti Sport Sjajno rukometno veče: Starčević odveo Derventu u završnicu Kupa Republike Srpske –...

Sjajno rukometno veče: Starčević odveo Derventu u završnicu Kupa Republike Srpske – VIDEO

0

Sinoć je u Sportskoj dvorani odigrana četvrtfinalna utakmica Kupa Republike Srpske u kojoj su rukometaši Dervente sjajnom igrom savladali banjalučki Borac rezultatom 24:20 i time osigurali nastup među četiri najbolje ekipe ovog takmičenja. Bila je ovo fantastična uvertira pred nastavak Premijer lige BiH narednog vikenda i komšijski derbi sa dobojskom Slogom.

Derventa je bolje otvorila utakmicu i u prvih desetak minuta stvorila prednost od dva pogotka (3:1; 5:3), nakon čega gosti dolaze do izjednačenja, da bi se ekipe do dvadesete minute susreta izmijenjivale u vođstvu. Domaća ekipa pravi sjajnu seriju u posljednjoj trećini prvog poluvremena, te golovima Šijakovića, Zekića, Stankovića i na kraju Zemunovića dolazi do šest golova prednosti (15:9). Posebno treba istaći doprinos iskusnog golmana Starčevića sa nekoliko sjajnih odbrana u tom periodu igre, među kojima i sedmerac.

Derventski premijerligaš ni u nastavku nije dozvolio veće turbulencije, već je, naprotiv, prednost povećavana iz minuta u minut, pa je sredinom drugog dijela iznosila osam golova (22:14). Sigurna igra omogućila je treneru Dokiću da na teren pošalje mlađe igrače, debitanta Škrgu i Milinkovića, ali je utakmica bez neizvijesnosti privedena kraju – 24:20.

Epitet igrača utakmice definitivno je pripao veteranu Starčeviću, koji je pravovremenim intervencijama zaustavio “bezbroj” napada Banjalučana. Posebno treba istaći ofanzivni učinak Šijakovića sa 8 i Zekića sa 4 gola, kao i dobru partiju borbenog pivotmena Markovića, trostrukog strijelca i asistenta. Najbolji u redovima Borca bio je Nježić sa 5 golova.

Derveta se priključila Slogi i Slaviji u polufinalu, a četvrti polufinalista biće poznat nakon duela Mladosti i Prijedora.

Trener Dervente Zoran Dokić u izjavi za MONDO poslije utakmice rekao je da pobjeda njegove ekipe nije iznenađenje, iako je za protivnika imala banjalučki Borac.

“Stvarno smo dominirali cijelu utakmicu u svim fazama i elementima igre. Prikazali smo raznovrsniju igru od Borca, igrali smo mnogo kvalitetniju odbranu od Borca, čak i napad tako da rezultat uopšte nije iznenađujući. Moja ekipa je bila raspoložena i mnogo bolja”, istakao je Dokić.

Četvrtfinale Kupa RS: RK Derventa – RK Borac (BL) 24:20 (15:9)
Sportska dvorana u Derventi. Gledalaca 100. Sudije Paleksić i Ilić. RK Derventa: Stojić, Božić 3, Sibinčić, Šijaković 8, Lukić, Zemunović 2, Milinković, Marković 3, Lazić, Škrga, Stanković 2, Ivanović 2, Starčević, Pejić, Zekić 4, Dragičević.