Vijesti Sport Tekstilac se plasirao u polufinale Kupa RS

Tekstilac se plasirao u polufinale Kupa RS

0

Fudbaleri Zvjezde, nisu uspjeli napraviti podvig i plasirati se među četiri najbolje ekipa u Kupu RS. Izgubili od člana Druge lige grupe ”zapad” Tekstilca iz Dervente rezultataom 1:2.

Utakmica je obilovala grubom igrom, a pokazan su dva crvena kartona. Despotović je doveo goste u vođstvo u 27. minutu, da bi 11. minuta kasnije Šikuljak poravnao rezultat. Tek sto je počelo drugo poluvrijeme Tekstilac preko Gogića postiže drugi pogodak za konačnih 1:2.

ZVIJEZDA – TEKSTILAC 1:2 (1:1)

Bijeljina. Stadion: Etno selo Stanišić. Gledalaca: 100. Sudija: Goran Lakić (Brčko) 6 Strijelci: 0:1 Despotović u 27, 1:1 Šikuljak u 38, 1:2 Gojić u 49. minutu Žuti kartoni: Vukotić, Živković, Boljanović, Šikuljak (Zvijezda), Plisnić, Vidaković, Gojić, Despotović, Susaković i Bosić (Tekstilac). Crveni kartoni: Čedomir Mašanović (Zvijezda), Aleksandar Glišić (Tekstilac).

ZVIJEZDA: Joksimović, Rakita, Stevanović, Vuković, Mašanović, Živković, Boljanović, Lazić (od 57. minuta Pantić), Šikuljak, Dražić, Milanović (od 72. minuta Grujičić). Trener: Milorad Savić

TEKSTILAC: Plisinić, Marić, Đukić, Simić (od 65. minuta Susaković), Jolović, Vidaković (od 46. minuta Bosić), Gojić, Đurišić, Despotović, Duspara, Glišić. Trner: Mitar Lukić. Igrač utakmice: Njegoš Despotović (Tekstilac).