Vijesti Sport Tekstilac nakon preokreta poražen u komšijskom derbiju

Tekstilac nakon preokreta poražen u komšijskom derbiju

0

Fudbaleri Tekstilca poraženi su od komšijskog Ljubića iz Prnjavora.

“Krojače” je u vođstvo doveo najmlađi akter susreta Hamzić već u 19. minutu, dok je priliku da udvostruči prednost derventskog prvoligaša u prvom dijelu propustio najiskusniji Jolović, čiji je udarac sa bijele tačke prošao pokraj gola Prnjavorčana.

Početkom nastavka najstrožu kaznu ne propušta realizovati domaći fudbaler Jagodić, ali već u 60. minutu, više srećno nego spretno, Ajković vraća prednost Tekstilcu.

Ipak, domaći se nisu predavali a nagrada za to je bila izjednačujući pogodak Jagodića u 82. minutu, što je bio uvod u potpuni preokret tri minuta kasnije kada mrežu Simića pogađa Subić.

U posljednjem jesenjeg dijela šampionata “krojači” dočekuju Podrinje.

Prva liga RS, 14. kolo: FK Ljubić – FK Tekstilac 3:2 (0:1). Stadion Siniša Peulić u Prnjavoru. Sudija Vanja Ajder.

FK Tekstilac: Simić, Ivanović, Jolović, Ajković, Janjušević, Živanović, Đuričić, Hamzić, Galešić, Reljić, Čudić. Trener Dario Purić.