Vijesti Sport Tekstilac odličan protiv Laktaša: Bodovi koji donose novu nadu u finišu sezone

Tekstilac odličan protiv Laktaša: Bodovi koji donose novu nadu u finišu sezone

0

Fudbaleri Tekstilca stigli su do pobjede kada je bilo najpotrebnije. Pod vodstvom novog trenera Zorana Bujića “krojači” su upisali tri boda protiv Laktaša.

U dosta otvorenom susretu obje ekipe stvorile su nekoliko dobrih prilika, ali je više sreće i spretnosti imao derventski prvoligaš. Prvi dobar pokušaj imao je Duspara u 25. minutu, ali njegovi udarac glavom, nakon ubacivanja iz prekida De Mela, lako brani golman gostujuće ekipe Tadić. Ipak, desetak minuta kasnije Tadić je nemoćan nakon kornera Jovanovića i “nebeskog” skoka Đekića. Priliku da udvostruči prednost domaćih na koncu prvog dijela imao je Bašić, ali je Tadić ovog puta bio na visini zadatka.

U uvodu nastavka gosti preuzimaju inicijativu, a nakon dobrog udarca Škorića golman “krojača” Marković loptu odbija pravo do ofanzivca Laktaša Markovića koji usamljen, pred nebranjenom mrežom, pogađa samo stativu. Tekstilac se oslanja na polu-kontre u tim treucima, a u jednoj takvoj Jovanović milimetarski precizno proigrava Bašića, ali udarac mladog ofanzivca zaustavlja Tadić. Novu sjajnu priliku za goste ponovo stvara tandem Škorić-Marković, ali napadač Laktaša i u ovoj situaciji prebacuje prečku Markovića. Kada se utakmica “lomila” na scenu stupa Tekstilčev Argentinac Sosa koji ne propušta priliku i dvadesetak minuta prije kraja susreta preciznim udarcem izvan kaznenog prostora pogađa mrežu Laktaša i postavlja konačan reuzltat.

Dovođenjem Zorana Burića uprava Tekstilca je uspjela ono što je naumila – šok-terapijom “prodrmati” ekipu pred finiš prvenstva i stići do važne pobjede. Na ruku deventskog prvoligašu u ovom kolu su išli i rezultati ostalih rivala, ali još definitivno ništa nije gotovo…

U narednom kolu Tekstilac gostuje u Istočnom Sarajevu.

Prva liga RS, 29. kolo: FK Tekstilac – FK Laktaši 2:0 (1:0). Gradski stadion u Derventi. Sudija Marko Domazet.

FK Tekstilac: Marković, Marić, Kušljić, Jolović, Đekić, Sosa, Prljeta, Jovanović (od 89. Duvnjak), De Melo, Bašić, Duspara. Trener Zoran Bujić.