Vijesti Sport Tekstilac osvojio važna tri boda

Tekstilac osvojio važna tri boda

0

Fudbaleri Tekstilca osvojili su tri važna boda u duelu sa banjalučkom Željezničarem.

“Krojači” su bili dominantni u prvom dijelu. Nakon što je sudija Đukić poništio pogodak Marića, Tekstilac je poveo u 24. minutu kada je De Melo pogodio mrežu Banjalučana glavom. Prethodno su lijepo kombinovali po lijevoj strani Jovanović i asistent Bašić. Par minuta kasnije loptu je u kaznenom prostoru lijepo primio Prljeta, ali je njegov udarac zaustavio golman gostiju Stupar.

Gosti su na početku nastavka ravnopravan rival, a prvu dobru priliku za Željezničar kreira mladi lijevi bek Jagodić koji sjajno šutirao u 65. minutu pokraj rašlji golmana Markovića. Novu sjajnu priliku za Tekstilac propušta De Melo poslije greške golmana Stupara, ali loptu nakon njegovog udarca posljednja linija Želje “čisti” sa gol-linije.

Posljednja dionica utakmice potpunosti pripada “krojačima”. U 75. minutu Đekić vrlo dobro šutira glavom nakon udarca Jovanovića, ali lopta odlazi pokraj stative golmana Banjalučana. U finišu susreta priprijetio je Bašić poslije odličnog solo-prodora, da bi potom Jovanović pokazao umjeće izviđenja slobodnjaka, ali je njegov udarac završio samo na prečci, na žalost svih ljubitelja fudbala.

Uprava kluba odlučila je da sav prihod od prodaje ulaznica, ukupno 1250 KM, uplati za pomoć porodici Trivić.

U narednom kolu Tekstilac očekuje gostovanje u Prijedoru kod Rudara.

Prva liga RS, 19. kolo: FK Tekstilac – FK Željezničar 1:0 (1:0). Gradski stadion u Derventi.

FK Tekstilac: Marković, Đekić, Jolović, Marić, Kušljić, Sosa, Ignjić, Prljeta (od 65. Savić), Bašić (od 90. Teofilović), De Melo (od 90. Aleksić), Jovanović.