Vijesti Sport Tekstilac pobjedom otvorio novu sezonu

Tekstilac pobjedom otvorio novu sezonu

0

Tekstilac je u premijernom susretu nove sezone u M:tel Prvoj ligi Republike Srpske savladao brčansko Jedinstvo rezultatom 2:1.

Prvi su do izgledne situacije, nakon 5 minuta igre, došli gosti, ali udarac Božića, nakon nesigurne reakcije zadnje linije “krojača”, odlazi pred gola. Nakon 15-ak minuta igre Tekstilac uspostavlja ravnotežu, a prvi gostima prijeti novajlija Babić, ali njegov udarac završava pored gola. Nedugo zatim, nakon centaršuta Duspare, Đekić ostaje usamljen u srcu kaznenog prostora, ali udarac glavom završava preko gola. Najbolju priliku za goste propušta Đokić u 35. minutu, kada iz neposredne blizine šutira pokraj gola Čalakovića.

Gosti bolje otvaraju drugo poluvrijeme, ali Tekstilac dolazi do vođstva. Gostujući vezista Macanović gađa stativu Tekstilčevog gola, ali “krojači” praktično u narednom napadu tresu mrežu gostiju. Snažni Perović se u 55. minutu izborio za jednu loptu i proigrao Babića koji iz “drugog pokušaja” vara mladog golmana Dragoju i tako postiže gol na debiju. Ipak, samo tri minuta kasnije raspoloženi Božić završava lijepu akciju gostiju preciznim udarcem sa distance za izjednačenje. “Krojači” do pobjede dolaze u 80. minutu kada mrežu pogađa iskusni Jolović, nakon kornera kojeg je izveo Duspara. Do kraja utakmice Babić se ponovo našao “oči u oči” sa golmanom gostiju Dragojom, ali se rezultat nije mijenjao.

U narednom kolu Tekstilac gostuje u Prnjavoru, kod Ljubića.

Prva m:tel liga RS, 1. kolo: FK Tekstilac – FK Jedinstvo (0:0). Gradsko stadion Derventa. Sudija Jovo Karić.

FK Tekstilac: Čalaković, Marić, Ćorić, Jolović, Vugdalić, Đuričić, Maksimović (od 71. Banović), Duspara, Đekić, Babić, Perović. Trener Čedomir Ćulum.