Vijesti Sport Tekstilac poražen na gostovanju kod Željezničara

Tekstilac poražen na gostovanju kod Željezničara

0

Fudbaleri Tekstilca zabilježili su, na gostovanju kod banjalučkog Željezničara, prvi ovosezonski poraz.

Utakmica dva rivala protekla je bez većih uzbuđenja sve do sredine prvog dijela od kada su sve oči bile uprte u sudijsku trojku predvođenu Markom Tavorinom. U 26. minuti Tavorin je dosudio nepostojeći udarac iz ugla za domaćine koji su iskoristili poklon i preko usamljenog Jevića stigli do prednosti. I tada, kao i u nekoliko situacija tokom meča protesti “krojača” ostali su bezuspješni.

Kako je kiša sve jače padala tako je i rasla nervoza na terenu, pa je četiri minuta kasnije u duelu napadača Tekstilca Kojića i defanzivca Želje Stijakovića deblji kraj izvukao mladi igrač domaćih, a derventski prvoligaš ostao sa igračem manje.

Bio je to vjerovatno i ključni trenutak susreta s obzirom da je Tekstilac i sa desetoricom stajao vrlo dobro u nastavku, a najbliži izjednačenju bio je nakon pokušaja Duspare koji je završio na stativi. Domaći su se orijentisali na kontra-napade, a iz jednog takvog stigli su do pogotka preko brzonogog Kerezovića koji je postavio konačan rezultat susreta.

U narednom kolu, već u srijedu, “krojači” dočekuju Rudar iz Prijedora.

Prva liga RS, 2. kolo: FK Željezničar ST – FK Tekstilac 2:0 (1:0). Stadion Željezničar. Sudija Marko Tavorin.

FK Tekstilac: Simić, Marić, Ćorić, Đuričić , Đekić, Pešević (od 78. Kušljić), Radić, Prljeta, Duspara, Hasikić (od 78. Brković), Kojić. Trener Dario Purić.