Vijesti Sport Tekstilac poražen na početku proljećnog dijela sezone

Tekstilac poražen na početku proljećnog dijela sezone

0

Fudbaleri Tekstilca poraženi su na otvaranju proljećnog dijela prvenstva od ekipe Modriča Alfe.

Utakmica se rasplamsala poslije desetak minuta igre, a prvi je, nakon solo prodora, priprijetio Stupar, ali je njegov pokušaj završio pokraj gola gostujućeg golmana Simića. Odmah potom uzvratio je raspoloženi krilni napadač Modriče Obradov, ali je mladi Pećić zaustavio dobar pokušaj gostiju. Tekstilac je poveo u 15. minutu kada je idealan centaršut Perovića u mrežu glavom poslao Parmaković, na svom debitantskom meču. Isti igrač priprijetio je i par minuta kasnije, nakon kontre Stupara, ali je lopta prošla pokraj stative. Raspoloženi Obradov donosi gostima izjednačenje nakon pola sata igre kada koristi dosta prostora na desnoj strani i kroz “šumu” nogu vara Pećića. Do kraja poluvremena priprijetio je snažnim udarcem sa 18 metara i gostujući Pljevaljčić, ali se rezultat nije mijenjao.

Na početku nastavka, u 51. minuti, gosti koriste smušenost zadnje linije “krojača” a opasni Obradov donosi potpuni preokret sjajnim udarcem sa oko 25 metara. Priliku za izjednačenje, dvadesetak minuta, prije kraja imao je Stupar, ali je njegov udarac, nakon kombinacije sa Đekićem i Parmakovićem po desnoj strani, zaustavlja Simić. Najbolju priliku za izjednačenje imao je Perović, ali je lopta nakon njegovog slobodnjaka završila na prečci. U jeku napada “krojača” rezervista Modričana, Japanac Kenta Hara, postavlja konačni rezultat nakon solo-prodora.

U narednom kolu “krojači” gostuju u Janji.

15. kolo Prve lige Republike Srpske: FK Tekstilac – FK Modriča 1:3 (1:1). Gradski stadion u Derventi. Sudija Mario Jelić. Gledalaca: FK Tekstilac: Pećić, Marić (od 40. Đekić), Jolović, Runić, Ćorić, Aljetić, Maksimović, Parmaković, Stupar, Duspara (od 73. Reljić), Perović. Trener: Čedomir Ćulum.