Vijesti Sport Tekstilac prekinuo negativnu seriju, “pala” Sloboda

Tekstilac prekinuo negativnu seriju, “pala” Sloboda

0

Fudbaleri Tekstilca savladali su Slobodu iz Novog Grada minimalnim rezultatom čime su prekinuli niz od tri uzastopna prvenstvena poraza.

Iako su “krojači” bili bolji rival na terenu, slavili su pogotkom Savanovića sa bijele tačke u 40. minutu utakmice nakon igranja rukom jednog gostujućeg defanzivca. U prvom dijelu vrijedi istaći dobre udarce Ćorića i Reljića sa distance, dok su u nastavku lijepu akciju izveli Babić i Banović, ali je golman Slobode zaustavio udarac Ljubiše Sarkića.

U narednom kolu “plavi” gostuju u Banjaluci, kod ekipe Željezničara.

M:tel Prva liga Republike Srpske, 7. kolo: FK Tekstilac – FK Sloboda 1:0 (1:0). Gradski stadion u Derventi. Sudija Danijel Perić.

FK Tekstilac: Benjamin Čalaković, Dejan Đekić, Dušan Marić, Mihajlo Savanović, Ljubiša Reljić, Dejan Ćorić, Nikola Babić, Miodrag Rudan, Slaviša Maksimović. Milenko Malović, Nianad Rašević. Na klupi: Dejan Plisnić, Benjamin Vugdalić, Miloš Perović, Siniša Sarkić, Luka Banović, Ljubiša Sarkić. Trener Mile Lazarević.