Vijesti Sport Tekstilac stigao do prvog ovosezonskog trijumfa nakon velike borbe

Tekstilac stigao do prvog ovosezonskog trijumfa nakon velike borbe

0

Fudbaleri Tekstilca stigli su do prvog ovosezonskog trijumfa nakon velike borbe sa novim prvoligašom Budućnosti iz Pilice.

Tekstilac je bolje otvorio susret i zaprijetio već u sedmoj minuti. Dugu loptu Reljića odbrana gostiju nije dobro “očistila” što koristi istureni Aljković, ali u dobroj situaciji da i sam ugrozi gol gostiju odlučuje da proigrao Bubanju čiji je šut izblokiran. Gosti se bude u drugom dijelu prvog poluvremena. Agilni mladi bek Jović prolazi po lijevoj strani i odlično centrira, ali udarac kapitena gostiju Lukića završava tik pokraj stative. U sudijskoj nadoknadi kardinalnu grešku odbrane “krojača” ne koristi iskusni Krezović.

Nakon novih katastrofalnih pogrešaka štopera Ivanovića i golmana Simića samo sreća je spasila “krojače” od zaostatka već na početku nastavka, a vrlo lijep potez izveo je i mladi gostujući igrači Alimpić kada se oslobodio čuvara, ali je njegov udarac iz srca kaznenog prostora završio pokraj stative. Ipak, srećom po Dervenćane, potvrdilo se staro fudbalsko pravilo da kad propustiš svoje prilike bivaš kažnjen. U 75. minuti dugu loptu je u kaznenom prostoru primio do tada samozatajni Reljić i sjajnim udarcem pogodio “malu” mrežu golmana gostiju Jovića što je bilo dovoljno za prvu pobjedu. Na kraju, odličnu priliku u sudijskoj nadoknadi propustio je Perić za ubedljiviji trijumf.

U narednom kolu Tekstilac gostuje kod Slavije iz Istočnog Sarajeva.

Prva liga RS, 4. kolo: FK Tekstilac – FK Budućnost 1:0 (0:0). Gradski stadion u Derventi.

FK Tekstilac: Simić, Marić, Vuković, Ivanović, Đuričić, Reljić, Aljetić, Bubanja (od 29. Perić), Dujaković, Čudić (od 87. Brković), Ajković (od 54. Duspara). Trener Mile Lazarević.