Vijesti Sport Tekstilac nezasluženo upisao poraz

Tekstilac nezasluženo upisao poraz

0

Tekstilac je zabilježio poraz na gostovanju kod Kozare u 10. prvenstvenom kolu, iako je prema svemu prikazanom bio bolji rival.

U veoma dinamičnom prvom poluvremenu Tekstilac je imao više od igre, ali je domaća ekipa ostvarila prednost. Prvu dobru priliku “krojači” su imali nakon odličnog proigravanja Duspare za hitrog Miljanovića, ali je omaleni ofanzivac izgubio korak u ključnom trenutku pred golmanom gomaćih. Vrlo brzo, u 15. minuti, uslijedila je kazna i to nakon ubacivanja iz ugla kada se u gužvi najbolje snalazi bivši igrač Tekstilca, a sada štoper Kozare, Despotović, koji loptu šalje u mrežu Simića. Derventski prvoligaš se nije predavao, a odličnu priliku propustio je Kojić koji nakon “odbijanca”, iz dobre pozicije, pogađa stativu. Uslijedila je dobra kombinacija Duspare, Kojića i Prljete kojem udarac zaustavlja golman Modić. Novu sjajnu akciju odigrali su Radić i Miljanović, koji je odlično proigrao Ćalića, ali je novajlija iz povoljne situacije šutirao pored gola. Domaći dolaze do daha u poslednjim minutama susreta, a dobru priliku propušta Glišić.

Plavi su u nastavku krenuli u potpunu ofanzivu, ali izuzetno loš teren stadiona Velimir Sombolac bio je nepremostiva prepreka za razigrane goste. Najbolju priliku imali su domaći kada je Šikanić potegnuo sa distance, ali je njegov udarac završo na stativu Simićevog gola. Na kraju, rezultat se nije mijenjao, iako su opasno prijetili Duspara i Hasikić iz slobodnog udarca.

U narednom kolu, već u srijedu, “krojači” dočekuju prvoplasiranu Krupu.

Prva liga RS, 10. kolo: FK Kozara – FK Tekstilac 1:0 (1:0). Gradski stadion Velimir Sombolac. Sudija Marko Taborin.

FK Tekstilac: Simić, Marić, Zeljković (od 45. Obradov), Јolović, Ćorić, Ćalić (od 45. Hasikić), Radić, Prljeta (od 80. Đuričić) l, Duspara, Miljanović (od 60. Bašić), Duspara. Trener Ognjen Koroman.