Vijesti Sport Tekstilcu bod protiv Radnika

Tekstilcu bod protiv Radnika

0

Fudbaleri Tekstilca remizirali su na gostovanju u Bijeljini i zadržali teoretske šanse za opstanak u prvoligaškom društvu.

Sve najvažnije se desilo u prvom poluvremenu. “Krojače” je u vođstvo doveo Đekić nakon sjajno izvedenog prekida Jovanovića u 29. minutu, da bi samo dva minuta kasnije Radnik došao do izjednačenja preko Markovića. Crveni karton minut prije kraja meča dobio je Prljeta.

Tekstilcu je u ovom, pretposljednjem kolu, na ruku išao poraz Modriče na gostovanju u Mrkonjiću, ali ne i domaći trijumf Podrinja protiv Slavije.

U zadnjem kolu “krojači” dočekuju Ljubić u komšijskom derbiju i na izgled ima lakši posao od Modriče koja dočekuje Zvijezdu 09 i Podrinja koje putuje u Novi Grad. O putniku o Drugu ligu veliki uticaj imaće i status Leotara u Premijer ligi BiH.

Prva liga RS, 33. kolo: FK Radnik – FK Tekstilac 1:1 (1:1). Gradski stadion u Bijeljini. Sudija Nikola Tešanović.

FK Tekstilac: Mirković, Marić (od 42. Aleksić), Kušljić, Đekić, Jolović, Sosa, Prljeta, Jovanović, Bašić (od 62. Duvnjak), De Melo, Duspara (od 90. Ignjić). Trener Zoran Burić.