Vijesti Sport Tekstilcu slađi dio plijena

Tekstilcu slađi dio plijena

0

U 2. kolu ovosezonskog izdanja Prve lige Republike Srpske Tekstilac je na gostovanju u Gradišci osvojio važan bod.

Početak susreta pripao je “krojačima”, a prvu ozbiljniju situaciju pred golom domaćih kreirao je Zarić, ali je šut odlično proigranog Stupara izblokiran u zadnji čas. Tekstilac je bio najbliže pogotku nakon prodora Marića po desnoj strani i nespretne reakcije mladog štopera Kozare Batara koji je loptu umalo proslijedio u sopstvenu mrežu, pogodivši stativu. Sredinom poluvremena polukontru je “povukao” Perović, ali njegovo proigravanje iz teške pozicije ne koristi Milojević. Domaći dižu tempo do kraja poluvremena, ali šut Lolića iz dobre pozicije zaustavlja Plisnić.

Inicijativu domaćih na početku nastavka “krojači” prekidaju brzom kontrom koju nepreciznim šutem iz dobre pozicije završava Ćorić. Kozara do kraja susreta stvara dvije dobre situacije preko preko Novakovća, dok je u poslednjim trenucima susreta kolosalnu priliku propustio štoper Batar nakon prekida, tako da se početni rezultat nije mijenjao.

Tekstilac će prvu utakmicu pred svojim navijačima odigrati u subotu protiv banjalučkog Železničara.

Prva liga Republike Srpske, 2. kolo: FK Kozara – FK Tekstilac 0:0 (0:0). Gradski stadion u Gradišci. Sudija Slaviša Mazić. FK Tekstilac: Plisnić, Marić, Jolović, Rašević, Ćorić, Aljetić, Rudan, Zarić (od 85. Đekić), Stupar, Milojević (od 90. Grahovac), Perović (od 80. Đuričić). Trener Danimir Milkanović.