Vijesti Sport Poraz Tekstilca u Istočnom Sarajevu

Poraz Tekstilca u Istočnom Sarajevu

0

Tekstilac je na gostovanju u Istočnom Sarajevu zabilježio težak poraz i umanjio šanse za opstanak u prvoligaškom društvu.

“Krojači” su bili ravnopravan rival u prvom dijelu, imali su čak i nekoliko dobrih situacija pred golom Nedžibovića, ali su na koncu prvog poluvremena domaći poveli nakon sjajnog centar-šuta Gojkovića i visokog skoka Arbinje.

Priliku da goste vrati u igru u nastavku imao je Jolović nakon prekida, ali je lopta otišla tik pored stative. Domaći su se vrlodobro branili u nastavku meča i potom brzim kontrama ugrožavali Tekstilac, a nakon jedne takve akcije Bjeloš je lijepo pogodio mrežu Markovića i uduplao vođstvo u 50. minutu, a slično se desilo i pet minuta kasnije kada je Arbinja postigao svoj drugi pogodak. Mrežu Tekstilca je u 77. minutu pogodio i rezervista Asentić, da bi konačan rezultat, tri minuta prije isteka regularnog dijela, postavio Avdalović.

U narednom kolu “krojači” gostuju u Foči.

Prva liga RS, 30. kolo: FK Slavija – FK Tekstilac 5:0 (1:0). SRC Slavija. Sudija: Stefan Đukić.

FK Tekstilac: Marković, Marić, Aleksić, Jolović, De Melo (od 61. Duvnjak), Jovanović, Prljeta (od 81. Teofilović), Kušljić, Bašić, Sosa, Duspara. Trener Zoran Bujić.