Vijesti Sport Tok meča odredila sudijska lakrdija

Tok meča odredila sudijska lakrdija

0

U derbiju 6. kola MOL Doboj, Borac iz B. Lužana je ugostio Rudar iz Stanara, a sva tri boda iz Lužana su otišla u Stanare. Obe ekipe su igrale bez svojih najboljih igrača, Rudar je bio oslabljen neigranjem Kvržića, Kerića i Sekulića dok kod domaćina nije bilo Trutine i Kulage. I jedna i druga ekipa je očekivala pobjedu.

Tok meca odredila sudijska lakrdija

Nakon početnog ispitivanja snaga u 27. minuti golman Gojić prvi dolazi do lopte, ali ga napadač gostiju obara te lopta dolazi do Radića koji postiže gol za 0:1. Kontakt između golmana Gojića i Rudarovog napadača nije vidio glavni sudija, ili nije želio da vidi taj kontakt. Još nekoliko diskutabilnih odluka unijelo je nervozu među Borčeve igrače. U 43. minuti poslije uigrane akcije gostiju Erić postiže pogodak za 0:2.

Na početku drugog poluvremena domaći su krenuli na sve ili ništa. Međutim u 58. minuti sudija sudi “faul” Simića i dodjeljuje mu žuti karton. Radić ovoga puta postiže fantastičan gol, a već nakon četiri minute Erić postavlja končanih 0:4.

Jedina svijetla tačka je to što se utakmica odigrala u fer i korektnoj atmosferi te što su ekipe uspjele da održe prijateljske odnose.

Stadion u Lužanima. Gledalaca: 50. Sudija: Stanko Todorović. Pomoćnici: Dejan Lazić i Dejan Mitrović. Delegat: Božo Lazić. Strijelci: 0:1 Radić (27′), Erić (43′), 0:3 Radić (58′), 0:4 Erić (62′). Žuti kartoni: Kojić, Simić (Borac), Slijepčević, Šljivić (Rudar). Igrač utakmice: Ljubiša Erić (Rudar) Borac: Gojić, Bojanović (od 75′ Anđelković), Simić (od 75′ Balešević), Nedić (od 75′ Ćorić), Bašić, Kulaga, Makivić, Liščić, Savić (kap), Kojić, Budeša. Trener: V.Plavšić

Rudar: Dragičević (kap), Marić, Šljivić (od 76′ Španić), Šetušić, Stokić, Baćić, Vasić (od 85′ Tadić, Slijepčević, Radić, Aladžić (od 76′ Simić), Erić. Trener: A.Tadić.

Gostujućom pobjedom u Zborištu na drugo mjesto sa tri boda zaostatka izbila je ekipa Borca iz Kotorskog. Stopostotan učinak ove sezone na stadionu Lavulji produžila je ekipa 4. Jula i zauzela visoku četvrtu poziciju. Osinjani ni u trećem pokušaju nisu uspjeli doći do prvih bodova na gostovanju, bolji je bio Željezničar. Vučijak nije dozvolio iznenađenje u duelu sa neugodnim BSK-om i polako se probija u gornji dio tabele.